Benedikt XVI. dokončil svoju prácu na tretej časti knihy Ježiš Nazaretský

Ježiš Nazaretský II.

   Vatikán 2. augusta (TK KBS/RV SK/RV CZ) - Tlačové stredisko Svätej stolice dnes oznámilo, že Svätý Otec skončil svoju prácu na tretej časti knihy Ježiš Nazaretský, ktorá je venovaná Ježišovmu detstvu. Táto časť je dokončením dvoch predchádzajúcich, ktoré vyšli tiež aj v slovenskom jazyku. 


Prvá kniha o Ježišovi Nazaretskom vyšla v roku 2007 a druhého pokračovania sa čitatelia dočkali v roku 2011. V nej sa pápež venoval Ježišovmu životu a pôsobeniu od vstupu do Jeruzalema po zmŕtvychvstanie.

Vatikánskeho tlačové stredisko uvádza, že prebiehajú práce na preklade z nemčiny do rôznych jazykov. Očakáva sa, že kniha bude publikovaná v niekoľkých najrozšírenejších európskych jazykoch podobne ako tomu bolo pri predchádzajúcom diele. Vzhľadom k dôležitosti toľko očakávaného textu si však dôkladný preklad vyžiada nie málo času, končí vatikánske tlačové stredisko správu o dokončení knihy Ježiš Nazaretský od Benedikta XVI. - Josepha Ratzingera. 

Správu oznámil neformálne už v stredu štátny sekretár kardinál Tarcisio Bertone počas svojho pobytu na dovolenke vo Valle d´Aosta. Kardinál Bertone to povedal na závere svätej omše, ktorú slúžil vo farskom kostole v obci Introd. Povedal pritom tiež, že je možné očakávať novú encykliku, ktorá bude súvisieť s Rokom viery, ktorý bude otvorený na jeseň tohto roka. 

Po prvých dvoch encyklikách Benedikta XVI., v ktorých sa Svätý Otec venoval cnostiam lásky (Deus caritas est, 2005) a nádeje (Spe salvi, 2007) a po encyklike so sociálnou tematikou (Caritas in veritate, 2009), by mohla prísť na rad práve téma viery ako Božskej cnosti. 

Zdroj: RV CZ

( TK KBS, RV SK, RV CZ; ml ) 20120802038