Konferencia biskupov Slovenska oficiálne spustila novú webovú stránku

kbs

  Bratislava 24. septembra (TK KBS) - Konferencia biskupov Slovenska (KBS) oficiálne spustila novú verziu webovej stránky (www.kbs.sk), ktorá stojí na princípe poskytovania informácii a aktuálnych dokumentov zo života Katolíckej cirkvi doma i vo svete. Nová stránka nahrádza stránku, ktorá bola spustená v roku 2005. Web KBS obsahuje viac ako tisíc verejne prístupných dokumentov zo života Katolíckej cirkvi na Slovensku i vo svete a stovky dokumentov pápežov. Nový rozmer elektronickej komunikácie je postavený i na práci s viacerými odkazmi na iné katolícke internetové stránky.


"Po siedmich rokoch bolo potrebné posunúť sa vo forme i obsahu o kúsok ďalej. K spravodajskej stránke www.tkkbs.sk tak pribudla vynovená stránka o oficiálnych informáciách venujúcich sa Katolíckej cirkvi. Všetko v novom šate i štruktúre," hovorí hovorca KBS Jozef Kováčik. "„Chceme ponúknuť aj iné, ako len textové súbory. Už teraz pracujeme s foto i video sekciami," uviedol hovorca KBS. "Pracujeme aj na verziách pre iPhone a iPad. Tie budú spustené onedlho. Takisto sa venujeme aj sekcii komisií a rád KBS. Aj v tejto oblasti by sme radi čoskoro postúpili o krok vpred," odhalil ďalšie plány Jozef Kováčik

Stránka je postavená na prehľadnom menu. V časti "Cirkev" nájdu návštevníci informácie o Katolíckej cirkvi na Slovensku, pôsobení Benedikta XVI., odkazy na informácie o Vatikáne, rímskej kúrii a Apoštolskej nunciatúre. V abecednom poradí je tiež možné nájsť odkazy na biskupské konferencie v Európe a vo svete. Ďalšia časť je osobitne venovaná činnosti a práci KBS s adresárom. V slovenskom, talianskom, nemeckom a anglickom jazyku je tiež možné nájsť historický priereze činnosti KBS. Cirkevné provincie mapujú rozdelenie cirkevných provincií na Slovensku a katolícke misie v zahraničí. 

Stovky oficiálnych dokumentov a vyhlásení Katolíckej cirkvi integruje biskupská konferencia na jednom mieste v sekcii "Dokumenty a vyhlásenia". Na modernom portáli nechýbajú tiež aktuálne adresáre na rehole a spoločenstvá, cirkevné školstvo a masmédia. Špeciálnou časťou je tiež odkaz na Tlačovú kanceláriu KBS. Stránka obsahuje aktuálne bannery s odkazmi na prebiehajúci Rok sv. Cyrila a Metoda a chystaný Rok viery. Nechýbajú odkazy na on-line Sväté písmo, Katechizmus Katolíckej cirkvi, liturgické čítania, liturgiu hodín a portál Moja komunita. Priemerná mesačná návštevnosť oficiálnej stránky KBS sa pohybuje na úrovni 50 - 60-tisíc unikátnych prístupov.

( TK KBS, ml; jk ) 20120924024