Najbližšia nedeľa bude patriť Katolíckej univerzite

KU Ružomberok

Ružomberok, 23. januára (TK KBS) – Posledná januárová nedeľu v roku bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU). Počas nej sa môžu veriaci každoročne modliť za svoju jedinú katolícku univerzitu na Slovensku. Na svätej omši sa bude čítať list rektora KU Tadeusza Zasepu. Veriaci budú môcť podporiť univerzitu aj finančne, a to aj prostredníctvom zbierky v diecézach, kde ich miestni biskupi vyhlásili, ktorej výťažok bude slúžiť na podporu výstavby novej univerzitnej knižnice. Najbližšia Nedeľa KU bude 29. januára.

Nedeľa KU sa podľa rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska koná vždy poslednú januárovú nedeľu vo všetkých farnostiach na Slovensku. Prvýkrát sa uskutočnila v roku 2010, kedy sa biskupi prihovorili veriacim pastierskym listom o KU. Odvtedy majú veriaci každoročne možnosť vypočuť si v kostoloch list rektora univerzity a zároveň finančne prispieť v zbierkach, ktoré sa konajú na podporu KU. Priatelia a priaznivci univerzity sa môžu stretávať vo farnostiach v Kluboch priateľov KU.
Napomáhajú združovaniu ľudí, ktorí cítia spoluzodpovednosť za existenciu, fungovanie KU a ktorí sa akýmkoľvek spôsobom angažujú v podpore jej rozvoja.

TK KBS informoval Vladimír Buzna

( TK KBS, vb; ml ) 20120123020