Pápež František po modlitbe Anjel Pána vyzval k modlitbe za mafiánov

Palermo piazza

 Po modlitbe Anjel Pána Svätý Otec všetkým pripomenul včerajšiu beatifikačnú slávnosť, ktorá sa konala v Palerme na Sicílii: „Včera bol v Palerme vyhlásený za blahoslaveného don Giuseppe Puglisi, kňaz a mučeník, ktorého v roku 1993 zabila mafia. Bol príkladným kňazom a svoj život zasvätil osobitne pastorácii mládeže. Vychovávajúc mladých podľa evanjelia, vytrhával ich z područia podsvetia, a preto ho chceli premôcť tým, že ho zabili. V skutočnosti je to však on, kto zvíťazil spolu so vzkrieseným Ježišom. 

Myslím na toľké utrpenie mužov, žien a detí, ktoré sú zneužívané mnohými mafiami, nútené konať takú prácu, ktorá z nich robí otrokov prostitúcie za veľkého spoločenského tlaku. V pozadí tohto vykorisťovania stoja mafie. 

Modlime sa k Pánovi, aby obrátil srdcia týchto ľudí, pretože takto nesmú konať. Nemôžu z nás, bratov, robiť otrokov. Musíme sa modliť k Pánovi. Modlime sa, aby sa títo mafiáni obrátili k Bohu a chváľme ho za nádherné svedectvo dona Giuseppeho Puglisiho a nech sa jeho príklad stane pre nás pokladom!“ 

Včerajšej slávnosti predsedal arcibiskup diecézy Palermo, kardinál Paolo Romeo, zatiaľ čo Svätého Otca zastupoval kardinál Salvatore De Giorgi, emeritný arcibiskup Palerma, ktorý 15. septembra 1999 podnietil začiatok procesu blahorečenia. Don Giuseppe, alebo lepšie otec Pino Puglisi, bol diecéznym kňazom, známym pre svoje úsilie v boji proti organizovanému zločinu. – js – (Záber z beatifikačnej slávnosti dona Giuseppeho v Palerme: AFP)
Text zverejnený na internetovej stránke 
http://sk.radiovaticana.va/news/2013/05/26/
Vatikánskeho rozhlasu