Program liturgických slávení Benedikta XVI. na mesiace február – apríl

papa celebrare

Vatikán (26. jan. 2012, RV) – Svätá stolica dnes zverejnila kalendár liturgických slávení na mesiace február – apríl, ktorým bude predsedať Benedikt XVI.
Vo štvrtok 2. februára na sviatok Obetovania Pána, ktorý je zároveň dňom zasväteného života, bude o 17.30 vo Vatikánskej bazilike predsedať slávnostným vešperám, na ktorých sa zúčastnia členovia Inštitútov zasväteného života a Spoločností apoštolského života. V sobotu 18. februára sa o 10.30 v Bazilike sv. Petra uskutoční Riadne verejné konzistórium, počas ktorého Benedikt XVI. kreuje nových kardinálov a uskutoční sa aj hlasovanie ohľadne niektorých kanonizačných káuz. 19. februára na slávnosť Katedry sv. Petra bude v Bazilike o 9.30 predsedať svätej omši spolu s novými kardinálmi. Na Popolcovú stredu, 22. februára sa už tradične zúčastní o 16.30 na kajúcej procesii z Baziliky sv. Anzelma do Baziliky sv. Sabíny, v ktorej bude predsedať svätej omši a príjme znak popola. Na Prvú pôstnu nedeľu, 26. februára sa začnú o 18.00 v kaplnke Apoštolského paláca Redeptoris Mater duchovné cvičenia pre celú Rímsku kúriu, ktoré sa skončia v sobotu 3. marca.
V nedeľu 4. marca vykoná pastoračnú návštevu rímskej farnosti sv. Jána Krstiteľa de la Salle, kde bude o 9.30 sláviť svätú omšu vo farskom kostole. V sobotu 10. marca, sa pri príležitosti návštevy Cantenburského arcibiskupa zúčastní o 17.30 v Bazilike sv. Gregora Veľkého v Cellio v Ríme na modlitbe vešpier. Od 23. do 29. marca uskutoční Apoštolskú cestu do Mexika a na Kubu. Na Kvetnú nedeľu 1. apríla bude na Námestí sv. Petra o 9.30 sláviť svätú omšu spojenú so slávnostnou procesiou.
Na zelený štvrtok 5. apríla bude ráno o 9.30 sláviť v Bazilike sv. Petra Eucharistiu spojenú s posvätením olejov a popoludní o 17.30 v Lateránskej bazilike Eucharistiu Poslednej Pánovej večere. Na veľký piatok bude o 17.00 vo Vatikánskej bazilike sláviť liturgiu Utrpenia Pána a večer o 21.15 sa zúčastní na Krížovej ceste v rímskom Koloseu. Na Bielu sobotu o 21.00 bude sláviť Veľkonočnú vigíliu. V nedeľu 8. apríla bude na Námestí sv. Petra o 10.15 sláviť svätú omšu Veľkej noci vo dne a na poludnie z lóže baziliky udelí požehnanie „Urbi et Orbi“.

 

zdroj: www.radiovaticana.org