http://www.farnostokolicne.sk

2. kolo - Cesta chleba

Druhé kolo spustíme 4. marca 2012. 
Posledný termín odoslania druhého kola je 15. apríl 2012.
 
Zadanie:
 
Ježiša prijímame vo Sviatosti Oltárnej v podobe chleba. Vieš, akú dlhú cestu musí chlieb absolvovať, kým sa dostane na náš stôl a môžeš si ho zobrať na desiatu? Chlieb vznikne z mnoho zrniek. Zrnká je potrebné zasiať do zeme, ktorú treba predtým pripraviť orbou, bránením, hnojením, kyprením. Aby zrnko vyklíčilo, je potrebné slnko i dážď. Klasy sú najskôr zelené, potom ich slnko sfarbí dozlata. Keď je zrnko suché a začne vypadať z klasov, prichádza žatva. V každom klase je niekoľko nových zrniek. Potom nasleduje mletie zŕn na múku. Do múky sa pridá mnoho iných prísad a cesto môže vykvasiť. Cesto sformované na bochník ide do pece, kde sa pečie a naberá príjemnú vôňu a chuť. Cez obchod sa dostáva nakoniec až na náš stôl.
Vidíš, aká dlhá a zložitá je cesta chlebíka. A my si ho niekedy nevážime. Pamätaj, že je to Boží dar. Poznáme ešte iný chlieb pre našu dušu a ním je Pán Ježiš v Eucharistii. Rovnako sa nám dáva ako Boží dar, aby sme si s ním žili a bol naším Priateľom.
 
Cesta chleba
 
1. Podľa priloženého receptu, upeč si svoje prekvapenie, ktoré si budeš po namáhavej práci určite vážiť. Takže si zober Sväté Písmo, alebo klikni www.svatepismo.sk, a postupuj ďalej takto:
 
Potrebuješ:
1 ks (Kniha Jeremiáš 7,18)
150 ml (List Hebrejom 5, 12)
100 ml (Žalmy 72, 6)
kávovú lyžičku ( Prvá kniha Samuelova 14, 25), ale v bielej kryštalickej podobe:-)
 
Tieto prísady si daj do menšieho hrnca a trošku zohrej, ale naozaj len trošku. Veď spýtaj sa maminky, tá Ti určite poradí.
Potom do misy daj ďalšie prísady a to:
 
štipku (Evanjelium podľa Lukáša 14, 34)
10 g (Kniha Deuteronómium 32, 14)
750 g (Kniha Levitikus 2, 1) typu T650
 
A k tomu primiešaj obsah hrnca. Všetko dobre vymies. Nechaj si vykysnúť asi 30 minút na teplom mieste, potom si cesto vytvaruj do tvaru bochníka a už asi vieš, čo z toho máš upiecť. 
Takže daj do rúry asi tak na 160 stupňov a môžeš piecť. Po pol hodine ho môžeš potrieť slanou vodou a do hodiny by mal byť výsledok upečený.
 
Ak si šikovný, možno si budeš vedieť poradiť aj lepšie:-) Len dodrž prísady a sme zvedaví na Tvoj výsledok. Takže úlohou je Tvoj výtvor odfotiť a fotografiu nám pošli ako prílohu mailom.
 
2. Počas toho ako sa Ti bude v rúre niečo fajnučké piecť, môžeš hľadať odpovede na ďalšie otázky. Už budú len dve :-)
V akej modlitbe sa spomína slovo chlieb?
Uveď a popíš tri úryvky zo Svätého Písma, kde sa píše o chlebe.

 
replica rolex