http://www.farnostokolicne.sk

4. kolo - Cez Eucharistiu k svätosti

 Termín odoslania štvrtého kola je 15. máj 2012.
Boh si všetkých ľudí povoláva k svätosti. Celý náš život by sme sa mali snažiť o to, aby sme sa aj my pripojili k zástupom všetkých svätých. Na ceste k svätosti nás určite posilňuje časté prijímanie Sviatosti Oltárnej.
Veríme, že ste už počuli rôzne príbehy zo života mnohých svätcov. Je dobré ich poznať, aby sme podľa ich príkladu mohli kráčať po ceste k Nebeskému Otcovi.
 
Štvrté kolo bude pozostávať z troch zaujímavých úloh.
 
1. úloha: Napíš stručne o živote tvojho krstného patróna. Bude stačiť aspoň 10 viet, neuznáme však odpovede, ktoré budú úplne skopírované z internetu. Ale samozrejme môžeš si na internete svojho patróna vyhľadať. Ak by si ho nenašiel, prečitaj si životopis našej slovenskej Blahoslavenej Zdenky Schellingovej a môžeš nám napísať o nej. Ale bude to samozrejme za menej bodíkov.
 
2.  úloha: S Eucharistiou sa spája aj mnoho zázrakov. Tieto zázraky môžu posilniť našu vieru. Naša otázka teda znie, čo je to eucharistický zázrak? A napíš, čo sa stalo pri takomto zázraku v talianskom mestečku Ferrara v roku 1171.
 
3. úloha: Mnoho svätcov napísalo počas svojho života veľa cenných kníh, ktoré mali ostatných veriacich ľudí takisto posilniť v ich viere. Neboj sa tvojou úlohou nebude napísať celú knihu, stačí nám keď napíšeš básničku na tému Eucharistia. Básnička musí mať minimálne 10 veršov.
 
Tešíme sa na krásne diela :-)

 
replica rolex