http://www.farnostokolicne.sk

Pápež vyzýva k modlitbe za SDM v Madride

papa bello III.

Vatikán (29.júla, RV) – „Aby Svetové dni mládeže, ktoré sa budú konať v Madride, povzbudili všetkých mladých ľudí na svete k zapusteniu koreňov a položeniu svojho života na Kristovi“ – toto je všeobecný úmysel modlitby Benedikta XVI. na mesiac august. Pápež vyzýva všetkých veriacich, aby sa modlili za mladých, ktorí sa zúčastnia na SDM. Podľa vôle blahoslaveného Jána Pavla II., čo rovnako zdôrazňuje aj pápež Benedikt XVI., majú byť Svetové dni mládeže predovšetkým misijnou púťou.

„Cirkev s vami počíta – napísal Svätý Otec v posolstve k blížiacemu sa stretnutiu. Sú si mladí vedomí tejto zodpovednosti? Odpovedá don Nicolò Anselmi, ktorý je v rámci Konferencie biskupov Talianska zodpovedný za pastoráciu mladých:

„Myslím, že áno. Naozaj. Naši biskupi, kardinál Bagnasco, predseda talianskej biskupskej konferencie, rovnako ako sám Svätý Otec opakovane volajú po novej generácii katolíckych politikov, po generácii mladých ľudí, ktorí sa angažujú v práci pre spoločnosť. Verím, že aj zo strany kňazov a celého kresťanského spoločenstva môžeme urobiť viac pre to, aby sme dali priestor mladým ľuďom, azda viac načúvali ich potrebám, snažili sa viac rozumieť ich reči, na ich spôsob vniesli evanjelium do života. Pozývam teda mladých, aby boli k dispozícii, aby dali nový vietor Cirkvi a spoločnosti.“


zdroj: www.radiovaticana.org

 
replica rolex