Oznamy: oznamy

Farské oznamy

Popolcovou stredou začína pôstna príprava na Veľkú noc

Popolcová streda

Prípravným obdobím pred Veľkou nocou je štyridsaťdňový pôst. Je formou pokánia nielen v kresťanstve, ale aj v iných náboženstvách.

Zahájenie kalčetovej ligy

otvorenie

V sobotu (21.02.) sme na pravé poludnie zahájili  kalčetovú ligu v našej farnosti medzi mladými.  Do ligy sa  prihlásilo 11 tímov, ktoré budú samozrejme medzi sebou súťažiť vopred určenými a schválenými pravidlami Okoličianskeho farského stolnofutbalového zväzu.

Mladým prajeme veľa športových úspechov a vzájomnej pohody.

Sv. omša slávená za bohoslovcov

sv. omša

Duchovný most s kňazským seminárom sme v našej farnosti zavŕšili 18.02.09 slávením večernej sv. omše vo farskom kostole. Duchovný otec farnosti vyzvihol potrebu osobnej modlitby ako základný priestor, v ktorom sa vytvára osobný vzťah ku Kristovi ako pre bohoslovcov tak aj pre kňazov.

Tak sme sa dnes modlili a obetovali svoje ťažkosti za našich bohoslovcov, aby práve na tento rozmer nikdy nezabudli ale aby v nich formoval opravdivu vieru v Krista.

Duchovný most s kňazským seminárom

kapitula

Dňa 18.februára má naša farnosť duchovný most s kňazským seminárom. Obsahom je vzájomná modlitba bohoslovcov za konkrétnu farnosť v danom dni a naopak, veriacich za bohoslovcov. Takýto duchovný most medzi seminárom a farnosťami spišskej diecézy prebieha už niekoľko rokov a chce duchovne spájať veriacich s kňazským seminárom a naopak. Momentálne za spišskú diecézu študuje 60 bohoslovcov.

Ikona sv. Pavla nás bude sprevádzať

Pavol Ikona

Na začiatku nedeľnej sv. omše o 9.00 hod 15.02.09 sme požehnali Ikonu sv. Apoštola Pavla, ktorá nás bude sprevádzať pri čítaní jeho listov v rodinách našej farnosti. Okrem toho svoje miesto nájde počas jubilejného roka pred oltárom vo farskom kostole.

Ikonu pre našu farnosť vytvorila a darovala naša Komunita Blahoslavenstiev.

Ďakujeme.

Stretnutie školských sestier v našej farnosti

misál

Pre farnosť jedinečné stretnutie 50-tich školských sestier  z celého Slovenska  sa uskutočnilo v sobotu v kláštore, aby počas celého dňa načerpali posilu nielen zo spoločného stretnutia, ale aj z témy " Život sv. Pavla" v podaní pátra Kušníra, SVD, slávenia Eucharistie či spoločných modlitieb.

Veríme, že naša farnosť mohla byť aspoň trochu prínosom pre toto stretnutie.

Nedeľné stretnutie v Komunite Blahoslavenstiev

stretnutie

Prvé nedeľné popoludnie v mesiaci február sa nieslo v našej farnosti v znamení nedeľného stretnutia v Komunite Blahoslavenstiev. Duchovné zamyslenie sr. Dárie vychádzalo zo situácie, keď sa učeníci ocitnú v nebezpečenstva na loďke a Ježiš volá Petra k sebe (Mt 14,2-33).

Duchovné obnovy v Komunite Blahoslavenstiev

detail

Pred dvoma týždňami sa v Komunite Blahoslavenstiev od štvrtku do nedele stretlo 30 slovenských koordinátoriek hnutia modlitieb matiek, aby spoločne prežili duhovnú obnovu vedenú našou komunitou a kapucínskym kňazom.

Pred týždňom prišlo opäť 29 žien, aby na tému Identita ženy prežili rovnako duchovné chvíle v prostredí Komunity.

Duchovná obnova pre mladých v OCM

Skvelá dvojica :-)

V dňoch 16. - 18. januára 2009 sa konala duchovná obnova mladých v Oravskom centre mládeže v Ústí nad Priehradou. Zamyslenia, diskusie, hry, premietanie filmov, prechádzky, guľovačka, modlitby a sväté omše boli súčasťou programu, v ktorom sa každý mohol nájsť. Spoločné chvíle nám spríjemnil aj správca Oravského centra mládeže Branislav Kožuch (viac foto - zážitkové metódy).

Syndikovať obsah