Slávili sme výnimočnú udalosť: 750-te výročie prvej písomnej zmienky Okoličného

výročie 750 Okoličné

Naša farnosť Okoličné spolu s Mestom Liptovský Mikuláš počas uplynulej nedele (24. 09.2023) zorganizovala slávenie výnimočnej udalosti: 750-teho výročia prvej písomnej zmienky Okoličného. Dopoludnia sme sa spoločne zhromaždili pri Pánovom oltári, aby sme slávili ďakovnú liturgiu, ktorej predsedal levočský dekan Peter Majcher a ktorú zároveň krásnym umeleckým prejavom doprevádzala Sylvia Urdová spolu so svojím doprovodom. Takto sme chceli poďakovať nášmu Pánovi za všetky dobrodenia, ktoré nám toto výnimočné miesto prináša vďaka svojej minulosti i prítomnosti.

Podvečer nás opäť pozýval do nášho chrámu sv. Petra z Alkantary, aby sme vstúpili do atmosféry krásnych kvartetových tónov a prezentácie historického kontextu Okoličného prostredníctvom tém:

Nástenné stredoveké maľby kostola - Dr. Dušan Buran

Genealógia rodu Okoličianskych - Dr. Peter Vítek

Kultúrne pamiatky Okoličného - Mgr. Jana Piecková

Pozadie prítomnosti františkánskeho konventu v Okoličnom - Mgr. Jozef Tomaga

24. september 2023 sa tak stal nielen dňom dôstojnej spomienky na výnimočnú udalosť miesta Okoličné ale aj časom krásnych spoločných stretnutí spojených s obohatením ducha človeka.

Ďakujeme!

foto slávenie sv. omše: eu.zonerama.com/farnostokolicne/Album/10422628