1. kolo - Ukáž, čo vieš o Eucharistii?

Prvé kolo spustíme presne 4. marca 2012.
Posledný termín odoslania prvého kola je 30. marca 2012.

Zadanie:

Určite Ťa zaujal už názov našej súťaže Eucharistesas. Je to grécke slovo, ktoré znamená po slovensky Eucharistia. Vieme, že si už počul o Eucharistii. Ako správny kresťan, by si mal o nej aj mnoho vedieť. No ak Ti aj niečo o nej vypadlo z hlavy alebo si to ešte nestihol naštudovať, máš jedinečnú možnosť práve teraz. Pri riešení úloh si poraď  internetom, no osloviť môžeš aj svojich rodičov, či múdrych kamarátov a animátorov.

Čo Ťa čaká v prvom ONLINE kole?

Takže v prvom kole, ktoré sme nazvali "Ukáž, čo vieš o Eucharistii", je pre TEBA pripravených pár ľahkých otázok o Eucharistii.
Je to presne 10 otázok.

Ukáž, čo vieš o Eucharistii

1. Kto je Eucharistia?
2. Kedy, kým a akými slovami bola ustanovená Sviatosť Oltárna?
3. Kto môže prijať Sviatosť Oltárnu?
4. Čo je eucharistický pôst?
5. Čo je to hriech a aký rozdiel je medzi ľahkým a ťažkým hriechom?
6. Pri akej sviatosti nám môžu byť odpustené naše hriechy a aké časti má táto sviatosť?
7. Čo je to ľútosť? + napíš jej znenie
8. Ktoré prikázanie nám hovorí o Sviatosti Oltárnej?
9. Z akých dvoch častí sa skladá svätá omša?
10. Čo je to svedomie? Kedy si máme spytovať svedomie?

P.S. :Ale aby sme Ti to uľahčili, odpovede si môžeš skúsiť pohľadať samozrejme na internete alebo v tretiackej knihe náboženstva, či v Katechizme katolíckej cirkvi.

PRE PRVÁKOV A DRUHÁKOV:
Ahojte milí priatelia, pre Vás platí táto úloha. Najskôr si musíte stiahnuť do svojho počítača 2 priložené súbory. Sú to obrázky, z ktorých jeden treba čo najkrajšie vymaľovať a v druhom pospájať bodky, aby vám vznikol nádherný obrázok. Takéto pekné výtvory nám pošlite ako prílohy v maily spolu s odpoveďou na jednu ľahkú otázku:
Čo je zobrazené na týchto obrázkoch?
P.S.: Obrázky je najlepšie otvoriť v skicári a tam ich vylepšiť :-)

PrílohaVeľkosť
Vymaľuj.jpg73.1 KB