Oznamy: mládež

Posolstvo Benedikta XVI. k SDM 2013 v Riu de Janeiro

Rio de Janiero Christus

Dnes bolo zverejnené Posolstvo Benedikta XVI. pre Svetové dni mládeže, ktoré sa budú konať v Riu de Janeiro od 23. do 28. júla 2013 na tému «Choďte a učte všetky národy!» (porov. Mt 28,19). Svätý Otec v ňom pozýva mladých, aby boli prvými misionármi medzi svojimi vrstovníkmi v dnešnom svete internetu.

Prví kresťania - mládežnícky tábor 2012

Prvá spoločná fotka

„Či si kresťan, či pohan v Ježišovi nádej máš. Či si kresťan, či pohan pri ňom v nebi miesto máš...“

Chatofara v Zákamennom

počas prázdnin

Nadpis bol pôvodným názvom pre chatu, teda v podstate pobyt na fare v Zákamennom, avšak po veľkom počte mladých z mládežníckeho stretka (stály počet bol 13 ľudí, ale v sobotu nás bolo 16 ☺) sa nám hľadala, teda nie sa, ale bývalý pán kaplán Milan Prídavok nám hľadal, chatu a to nie hocijakú, ale dostatočne veľkú a peknú na pekný a požehnaný víkend, ktorý

Mládežnícky a detský karneval 2012

karneval - deti

„Na červenom koberci“ alebo osobnosti

Nadpis článku ukrýva názov sobotňajšieho dôležitého večera (až noci), kedy sa mladí z dvoch farností Okoličné a Liptovský Mikuláš stretli za účelom prežitia spoločného večera.

V Rio de Janeiro predstavili logo Svetových dní mládeže 2013

JMJ 2013 logo

Rio de Janeiro, 9. januára (TK KBS) – V Rio de Janeiro pripravili v noci zo 7. na 8. februára slávnosť, na ktorej predstavili oficiálne logo budúcich Svetových dní mládeže (SDM). Slávnostný akt sa uskutočnil 530 dní pred ich začiatkom v sále budovy Jána Pavla II. Logo pripomína srdce, v ktorom sa nachádza Kristus s otvorenou náručou a kríž.

Katarínska zábava aj v roku 2011

katarínska zábava

V sobotu 19. novembra 2011 sa už po siedmykrát uskutočnila v našej farnosti Okoličné tradičná Katarínska zábava. Tento ročník bol výnimočný a to tým, že sme úzko spolupracovali s farnosťou Liptovský Mikuláš – eRkármi.

Bodka za prázdninami

bodka za prázdninami

Sobotu 3. septembra 2011 sme zažili jeden krásny farský spoločný deň, keď sme zopakovali už druhýkrát akciu s názvom Bodka za prázdninami.

Pápež vyzýva k modlitbe za SDM v Madride

papa bello III.

Vatikán (29.júla, RV) – „Aby Svetové dni mládeže, ktoré sa budú konať v Madride, povzbudili všetkých mladých ľudí na svete k zapusteniu koreňov a položeniu svojho života na Kristovi“ – toto je všeobecný úmysel mod

Letný tábor našej farnosti - Ora et labora

letný tábor

Tohtoročný tábor sme spoločne začali sv. omšou v Okoličnom a po nej sme sa objednaným autobusom presunuli do Kláštora pod Znievom v ktorom sa naše 8 dňové dobrodružstvo odohrávalo. Hneď po vystúpení z autobusu nás privítali vedúci, ktorí na dané miesto prišli o deň skôr, aby všetko mohli prichystať a mohli sme začať tábor tak ako sa patrí.

Prázdninovali sme aj v Okoličnom! A to takto...

spoločenské hry

Tohtoročné prázdniny sme začali detskou svätou omšou, presne tak ako sme ich aj ukončili. Na Valentína sme si s vedúcimi spravili výlet do Kláštora pod Znievom, kde veríme, že v lete budeme mať obidva letné tábory. Okrem Kláštora pod Znievom sme navštívili na 2 autách s počtom ľudí 7 Rajeckú Lesnú a Žilinu. Výlet sme zakončili sv.

Syndikovať obsah